Kırmızı Kauçuklu Mantar Levha

Ürün Kodu: Kırmızı Kauçuklu Mantar Levha
Ses Yalıtımı: IKM Yüzeyin (duvar ve tavan) durumuna göre bu malzeme de, DUCORK IKM yapıştırma yöntemi ile uygulanır. Yapıştırılacak yüzey düzgün değil ise her türlü fayans yapıştırıcısı ve mantolama sıvısı ile, yüzey düzgün ise solvent bazlı yapıştırıcılar ile uygulanır. DUCORK IKM levhalarının boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Malzemenin yapıştırma işlemi bittikten sonra üzerine sıva, sıva filesi ile birlikte alçı sıva ve normal sıva uygulaması rahatlıkla yapılabilir. Ses yalıtımı yapmak için çivi, dübel ve vida gibi ses köprüsü oluşturacak materyaller kesinlikle kullanılmamalıdır.

Vibrasyon Yalıtımı: VKM Titreşim gürültüsü çıkaran jeneratör, kompresör, alternatör, hidrofor veya tekstil gibi makinaların temellerinde;

. Büyük iş merkezlerinin
. Turistik tesislerin
. Hastanelerin v.b. binaların tesisat katlarında kullanılır. Amaç titreşim gürültüsünü absorbe ederek binaların bu titreşimlerden yalıtılmasını sağlamaktır.

Uygulama Alanları: Fırın ve mikrodalga kurutma bantları, gıda pişirme altlıkları, unlu mamul işlemleri, yalıtım ambalajları, ayırıcı levha ve diğer endüstriyel konveyör bant uygulamalarında kullanılır.

. Makinanın yerleştirileceği bölge belirlenir ve betondan bir havuz hazırlanır.
. Bunun üzerine vibrasyon levhası hesaplanıp uygun görülen kalınlıkta yerleştirilir.
. Üzerine beton taban yerleştirilir ve makina bu beton tabana monte edilir.

Darbe Ses Yalıtımı: IKM / VKM DUCORK IKM / VKM genel uygulamasında döşemeye tesviye betonu dökülmeden önce levhalar yerleştirilir. Fakat levhaların tüm yüzeylerinin yapıştırılması gerekli değildir. Bunun yerine levhalar aralarında boşluk kalmayacak şekilde yerleştirildikten sonra noktasal olarak yapıştırılır. Buna ek olarak duvar diplerine 10 cm. yüksekliğinde levha konulur. Levhaların yerleştirilmesinin ardından tesviye betonunun dökülmesi ile hem döşeme, hem de yan duvarlar gürültü ve darbe seslerinden yalıtılmış olur.
İzolasyon Mantar Levhalar
 
Bizden Haberler
Bizden Görüntüler